piątek, 7 sierpnia 2015

Nowa gama PRO FIBER od L'Oréal ProfessionnelKilka tygodni temu zostałam zaproszona do Akademii L'O
réal Professionnel na konferencję związana z ich "najmłodszym dzieckiem" gamą PRO FIBER, która miała okazać się rewolucją w pielęgnacji włosów. Głównym założeniem jest długotrwała pielęgnacja, która swój pierwszy przystanek ma w salonie fryzjerskim (tylko Salony Expert L'Oréal Professionnel) a następnie może być kontynuowana w domu przez 6 tygodni przy zastosowaniu odpowiednio dobranych kosmetyków. To co wyróżnia tę gamę na pierwszy rzut oka, to piękne kolorowe opakowania, które z pewnością staną się luksusową ozdobą w łazience każdej kobiety, a także ich nietuzinkowe zapachy. Jedyne co mi przychodzi na myśl to porównanie ich z drogimi perfumami. Po zabiegu zapach na włosach utrzymywał się 3 dni!!! Trzecią ważną informacją jest fakt, że L'Oréal Professionnel wprowadził 3 różne linie produktów z gamy PRO FIBER dostosowane do poziomu uwrażliwienia włosów.

15 lat badań, 15 patentów

PRO FIBER to owoc niezwykłego przedsięwzięcia, jakiego podjął się Dział Badań
L'Oréal. Celem było stworzenie pielęgnacji do włosów dającej długotrwałe efekty. Formuła PRO FIBER to unikalne połączenie wyjątkowych składników aktywnych L'Oréal, które w sposób trwały wnikają we włókno włosa i zatrzymują w nim odbudowujące włosy składniki, zapewniając w ten sposób nieporównywalne i dostrzegalne trwałe efekty. Włókno jest jak nowe od nasady aż po końce, jakby nigdy nie uległo żadnemu uszkodzeniu. Po wielu latach intensywnych badań uwrażliwionych włosów laboratoria Działu Badan L'Oréal opracowały najbardziej rewolucyjną technikę pielęgnacji włosów, jaką do tej pory stworzono. To APTYL 100, podwójna molekuła. Technologia ta jako pierwsza jest w stanie w sposób długotrwały otrzymać molekuły wewnątrz włókna. To długotrwała skuteczność, Której do tej pory nie udało się osiągnąć. Teraz dokonał tego L'Oréal Professionnel.
 


z pięknymi dziewczętami: Ola (Styloly) i Natalia (Blondhaircare)

Dlaczego tylko w salonie?


Tylko fryzjer może ocenić poziom uwrażliwienia włosów, korzystając z Karty Diagnozy, która jest specjalnie przygotowana dla usługi PRO FIBER. Fryzjer zapyta Cię o dotychczasową pielęgnację, stosowane zabiegi i problemy z jakimi się borykasz, a także częstotliwość użycia suszarki czy prostownicy. Następnie zastosuje odpowiednią linię w salonie i zapewni profesjonalną poradę dotyczącą pielęgnacji włosów dla idealnej kontynuacji kuracji w domu. Dzięki ocenie i specjalnemu przeszkoleniu w zakresie stosowania usługi PRO FIBER, fryzjerzy mogą teraz oferować kobietom długotrwałą pielęgnacje na każdy poziom uwrażliwienia włosów. Natychmiastowe rezultaty już po zastosowaniu dobranych kosmetyków w salonie: końcówki wyglądają jakby dopiero je ścięto. Po diagnozie fryzjer wykonuje usługę specjalnie dopasowaną do poziomu uwrażliwienia:


aby wygładzić włos z uwrażliwioną łuską ["wygładzenie włosa"]
aby odbudować włosy ze zniszczoną łuską i włóknem włosa ["odbudowa włosa"]
aby przywrócić strukturę włosom z bardzo zniszczonym włóknem włosa ["rekonstrukcja włosa"]


z fryzjerką Irminą Kozieł

Przebieg usługi PRO FIBER

 
Fryzjer ekspert po przeprowadzeniu diagnozy kondycji włosów, zaczyna usługę PRO FIBER od dwukrotnego umycia włosów szamponem dopasowanym do poziomu uwrażliwienia naszych włosów. Następnie na osuszone ręcznikiem włosy nakłada odpowiedni koncentrat na całej długości włosów. Maska techniczna, która zawiera największe stężenie cząsteczki APTYL 100,  aplikowana jest natychmiast na włosy, bezpośrednio na koncentrat i po 5 minutach fryzjer spłukuje włosy po raz drugi. Następnie przed stylizacją włosów uzupełnia pielęgnację o specjalnie dobrane serum (Uwaga! może się zdarzyć, ze serum będzie pochodziło z innej linii, jeśli nasze końce są bardziej uwrażliwione niż włosy na długościach). Po zabiegu włosy są odmienione i intensywnie odżywione. Stają się elastyczne i łatwo się rozczesują. Po wysuszeniu stają się błyszczące, aksamitne i poskromione. Kuracja zostaje przedłużona dla trwałego efektu już w domu za pomocą szamponu, odżywki/maski, serum i najważniejszego - Boostera, który stosujemy co 4 mycie aby znów uzyskać efekt z dnia zabiegu. Podobało mi się to, że pielęgnacja nie została nam narzucona, jeśli dziewczyny nie stosowały do tej pory odżywek, masek lub serum nie było nacisku aby musiały wprowadzić te elementy do swojej pielęgnacji. Wręcz przeciwnie zestaw finalny został skompletowany w oparciu o wymagania i potrzeby klientki bardzo indywidualnie. Najważniejszy jest szampon, który dzięki swojej unikalnej formule nie wypłukuje efektów zabiegu w salonie oraz booster, który reaktywuje ten efekt. 


VIDEO RELACJA Z ZABIEGU

Poniżej zamieszczam Wam również film, który udało mi się nakręcić tego dnia. W nim zobaczycie całą usługę krok po kroku na żywo i dowiecie się jak przebiegała u mnie kuracja w domu, a także co sądzę po miesięcznym stosowaniu mojej gamy PRO FIBER. 


4 komentarze:

 1. Super! Świetnie wyglądałaś! ;)

  addforthesun.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne efekty tej kuracji, widać,że włosy ładnie zregenerowane!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny efekt ale czy one nie obciążają włosów? Co jeśli ktoś ma zniszczone ale przetluszczajace się włosy ?

  OdpowiedzUsuń